• Podmienky prijatia

• Dátum a podmienky zápisu na prijímanie detí na predprimárne

vzdelávanie pre školský rok 2024/2025.

Riaditeľka Súkromnej materskej školy Pohodička v zmysle § 59 zákona č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (Školský zákon) a v súlade s vyhláškou Ministerstva školstva č. 541/2021 Z.z., po prerokovaní so zriaďovateľom a pedagogickou radou, oznamuje:

Spôsob a termíny prijímania prihlášok:

1. Žiadosť o prijatie dieťaťa do SMŠ Pohodička sa podáva online prostredníctvom formulára na stránke: https://mspohodicka.edupage.org/register/. Po vyplnení online formulára je možné si žiadosť

uložiť a vytlačiť vo formáte PDF.

2. Prihlášku je potrebné potvrdiť lekárom pre deti a dorast, ktorý overí zdravotnú spôsobilosť vášho dieťaťa pred nástup do materskej školy a povinné očkovanie dieťaťa.

3. Prihlášku podpísanú oboma zákonnými zástupcami je potrebné priniesť osobne do SMŠ Pohodička v rezervovanom termíne od 02.05.2024 - 31.05.2024

4. V prípade dieťaťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami je potrebné k žiadosti priložiť vyjadrenie príslušného zariadenia poradenstva a prevencie a odporučenie všeobecného lekára pre deti a dorast.

Všeobecné podmienky na prijatie dieťaťa do Súkromnej materskej školy Pohodička:

• Na predprimárne vzdelávanie sa prijímajú spravidla deti od 3 do 6 rokov veku dieťaťa.

• Prednostne sa prijíma dieťa plniace povinné predprimárne vzdelávanie, teda dieťa, ktoré dovŕši 5. rok veku najneskôr 31.8. v danom kalendárnom roku za podmienok voľnej kapacity školy,

• Výnimočne možno prijať deti od 2 rokov, ak sú vytvorené vhodné materiálne, personálne a iné podmienky a za podmienok voľnej kapacity školy.

Ostatné podmienky na prijatie dieťaťa so Súkromnej materskej školy Pohodička:

• Deti, ktoré majú v Súkromnej materskej škole Pohodička súrodencov.

• Deti, ktorých rodičia súhlasia s výchovnými a vzdelávacími princípmi, ktoré sú v škole uplatňované a budú aktívne spolupracovať so školou.

Prijatie dieťaťa do materskej školy je možné počas celého školského roka pokiaľ je voľná kapacita.